Požár - Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 18.1.2023 ve 14:50 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru osobního vozidla do ulice Dobrovského v Rychnově nad Kněžnou. Po domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události. 

Planý poplach - Pelclovo divadlo Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 16.1.2023 ve 22:48 hodin, byla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události. Provedeným průzkumem byl potvrzen planý poplach a závada na záložním zdroji v divadle.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 11.1.2023 v 15:53 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru sazí v komínu do ulice Trčkova v Rychnově nad Kněžnou. Jednotka byla při jízdě k zásahu KOPIS odvolána zpět na svoji základnu. VZ měl dostatek sil a prostředků na místě zásahu.

Statistika zásahů za rok 2022

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2022 zasahovala celkem u 21 událostí. Jednalo se o 12 požárů, o 1 technickou pomoc, 8x planý poplach po sepnutí čidla EPS

Planý poplach - Finanční úřad Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 13.12.2022 v 10:29 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD LIpovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS na Finanční úřad do Rychnova nad Kněžnou. Před výjezdem byla jednotka ponechána KOPIS na své základně, před výjezdem jednotky byl potvrzen planý poplach.

Planý poplach - Finanční úřad Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 29.11.2022 v 7:33 hodn, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD LIpovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS na Finanční úřad do Rychnova nad Kněžnou. Před výjezdem byla jednotka ponechána KOPIS na své základně, před výjezdem jednotky byl potvrzen planý poplach.

Planý poplach - OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 1.10.2022 ve 20:00hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do obchodního domu Kaufland v Rychnově nad Kněžnou. Jednotka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události. Po potvrzení planého popachu se jednotka vrátila zpět na svoji základnu.

Požár - Borohrádek

V neděli, dne 18.9.2022 ve 22:21 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána KOPIS do zálohy na vlastní stanici z důvodu výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru odsávání do firmy v Borohrádku.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 9.9.2022 v 10:58 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru bytu na sídliště Mírová v Rychnově nad Kněžnou. Po provedeném průzkumu a domluvě s VZ jednotka prováděla ve spolupráci s PČR a zasahujícími evakuaci osob z bytového domu, nucené odvětrání prostor pomocí přetlakové ventilace HZSKHK, obsluhu rozdělovače pro útočné C proudy a s CAS provedla zálohu na místě události.

Požár - Dlouhá Ves

V pondělí, dne 8.8.2022 ve 20:09 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru travního porostu do Dlouhé Vsi. PD Lipovka po domluvě s VZ se vrátila na svoji základnu.

Požár - Lipovka

V úterý, dne 19.7.2022 v 9:52 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru travního porostu po pádu drátu vysokého napětí. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události.

Planý poplach - OD Tesco Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 20.6.2022 ve 21:16 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do obchodního domu Tesco v Rychnově nad Kněžnou. Po domluvě s KOPIS zůstala jednotka na své základně v pohotovosti, neboť jednotka HZS KHK ÚO Rychnov n. Kn. potvrdila planý poplach.

Požár - Městská Habrová

Ve čtvrtek, dne 26.5.2022 v 19:56 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru půdních prostor u dílny. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ družstvo provedlo ustavení nastavovacích žebříků na střechu dílny za účelem odstranění krytiny ze střechy z důvodu odvětrání půdních prostor. Dále bylo vytvořeno hadicové vedení pro doplňování zasahujících CAS vodou. Družstvo provádělo ve spolupráci se zasahujícícmi hasiči evakuaci předmětů z požárem zasažených prostor. 

Planý poplach - Finanční úřad Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 25.5.2022 v 5:52 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem na PCO. Na místě zásahu, po domluvě s VZ, provedla jednotka zálohu na místě události. Potvrzen byl planý poplach z důvodu technické závady na čidle.

Technická pomoc - Roveň

V sobotu, dne 21.5.2022 ve 22:07 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru kotelny na Roveň. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k závadě na bojleru a k jeho přetopení. Jednotka provedla zálohu na místě události a po domluvě s VZ se vrátila na svoji základnu.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 6.5.2022 v 17:53 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru v koupelně bytu na sídlišti Mírová. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ provedla jednotka zálohu na místě události.

Planý poplach - Finanční úřad Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 19.4.2022 ve 22:08 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému na PCO z Finančního úřadu v Rychnově nad Kněžnou. Po domluvě s KOPIS jednotka zůstala na své základně v záloze, jednalo se o planý poplach.

Požár - Lokot

V sobotu, dne 17.4.2022 ve 13:14 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru travního porostu do Lokota. Po příjezdu na místo zásahu, provedeném průzkumu a domluvě s VZ provedla jednotka hašení pomocí 1xC proudu. 

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 4.4.2022 ve 14:41 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k dohašení dvou ohnisek po pálení klestu po těžbě v lese Včelný. PD Lipovka nevyjela, ohniska zlikvidovala jednotka HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Požár - Dobruška

V úterý, dne 29.3.2022 v 16:42 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána do zálohy svoji základnu, z důvodu výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru sila se 120 tunami řepky do obce Dobruška.

Požár - Lipovka

V neděli, dne 27.3.2022 v 14:23 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru kupy dříví, travního porostu a vzrostlého stromu. Obě PD provedla kyvadlovou dopravu vody, PD Lipovka prováděla hašení 1xC proudem s kartušovým smáčedlem od jednotky HZSKHK ÚO RK, PD Roveň prováděla doplňování vody do CAS.

Požár - Lipovka

Ve středu, dne 2.3.2022 ve 20:36 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru sazí v komínovém tělese. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události a pomáhala s vyčištěním komínového tělesa.

Planý poplach - OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 12.2.2022 v 5:56 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou byla povolána k požáru hlášenému na PCO do obchodního domu Kaufland. Jednotka byla odvolána KOPIS před výjezdem z důvodu potvrzení planého poplachu.

Planý poplach - prodejna Billa Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 25.1.2022 v 7:53 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do prodejny Billa. Provedeným průzkumem byl potvrzen planý poplach a po domluvě s VZ se jednotka vrátila zpět na svoji základnu.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 16.1.2022 v 18:48 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň byly povolány k požáru rodinného domu v ulici Jiráskova. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ se obě PD podílela na evakuaci předmětů z domu a provedla zálohu na místě události.

Statistika zásahů za rok 2021

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2021 zasahovala celkem u 39 událostí. Jednalo se o 15 požárů, o 7 technických pomocí (účast v odřadu na ptačí chřipku, zásahy po větrné smršti), 16x planý poplach po sepnutí čidla EPS, 1 zásah u dopravní nehody.

Planý poplach - ZEA a.s. Dlouhá Ves

Ve středu, dne 8.12.2021 ve 4:14 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru do ZEA a.s. Dlouhá Ves. Průzkumem byl potvrzen planý poplach. 

Požár - vlakové nádraží Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 4.12.2021 ve 14:09 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru na rychnovském vlakovém nádraží. Obě družstva, po domluvě s velitelem zásahu, provedla zálohu na místě události.

Planý poplach - Assa Abloy - Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 1.12.2021 ve 14:43 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému na PCO do firmy Assa Abloy v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD byla KOPIS odvolána před výjezdem, neb se potvrdil planý poplach.

Požár - Alfa - Wotan Forest a.s. Solnice

Ve středu, dne 1.12.2021 ve 3:21 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k po žáru sila s pilinami do firmy Alfa - Wotan Forest a.s. v Solnici. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události.

Planý poplach - OD Tesco Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 11.11.2021 v 15:48 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS. Obě PD byla KOPIS odvolána před výjezdem, potvrzen byl jednotkou HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou planý poplach.

Planý poplach - prodejna Lídl Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 2.11.2021 ve 13:23 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do prodejny Lídl Rychnov nad Kněžnou. Jednotka byla KOPIS odvolána zpět na svoji základnu po potvrzení planého poplachu.

Planý poplach - OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 21.10.2021 v 6:35 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem EPS. Jednotka k zásahu nevyjela, neb před výjezdem byl potvrzen planý poplach a KOPIS výjezd zrušila.

Planý poplach - ASSA ABLOY Rychnov nad Kněžnou

V sobotu , dne 25.9.2021 ve 20:01 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do podniku ASSA ABLOY. Po domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události. Provedeným průzkumem byla zjištěna závada na SHZ, potvrzen byl planý poplach. Po domluvě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu.

Planý poplach - obchodní dům Kaufland

V pátek, dne 17.9.2021 v 6:04 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPD do obchodního domu Kaufland. Jednotka byla KOPIS ponechána v záloze na vlastní stanici. Záloha byla odvolána z důvodu potvrzení planého poplachu.

Planý poplach - obchodní dům Kaufland

V pátek, dne 17.9.2021 v 5:42 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPD do obchodního domu Kaufland. Jednotka byla KOPIS před výjezdem odvolána z důvodu potvrzení planého poplachu.

Planý poplach - OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 15.9.2021 v 5:43 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povoláno k požáru hlášenému čidlem EPS do obchodního domu Kaufland. Po domluvě s KOPIS jednotka provedla zálohu na vlastní stanici. Po potvrzení planého poplachu byla záloha zrušena.

Požár - vyskladněná sláma Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 9.9.2021 v 19:52 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru vyskladněné slámy. Po provedeném průzkumu a domluvě s VZ obě PD provedla zálohu na místě události a následně se vrátila zpět na své základny.

Požár - vyskladněná sláma Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 3.9.2021 v 19:56 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru vyskladněné slámy. Po provedeném průzkumu a domluvě s VZ obě PD provedla zálohu na místě události a následně se vrátila zpět na své základny.

Pár - vyskladněná sláma Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 29.8.2021 v 18:32 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka byla povolána k dohašení rozhořelých ohnisek ve vyskladněné slámě z předchozího dne, kdy došlo k požáru skladovací haly. PD Lipovka po domluvě s VZ provedlo zálohu na místě události.

Požár - skladovací hala Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 27.8.2021 ve 20:35 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru skladovací haly se slámou do Rychnova nad Kněžnou. Obě družstva po domluvě s VZ zajišťovala pomocí CAS kyvadlovou dopravu vody na požářiště, prováděla střídání zasahujících hasičů na vytvořených proudech, pomocí plovoucího čerpadla prováděla doplňování vody do CAS na čerpacím stanovišti. Obě družstva se vystřídala v dohlídce požářiště. Zásah probíhal od pátečních 20:35 hodin do sobotních 17:00 hodin.

 

 

Požár - Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 26.8.2021 v 00:29 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru střechy domu a uskladněného dřeva do ulice Svobody v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD provedla po domluvě s VZ zálohu na místě události.

Požár - Vojenice

V pondělí, dne 16.8.2021 ve 14:55 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na své stanice při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru stodoly a domu do obce Vojenice.

Požár - Solnice

V pátek, dne 13.8.2021 v 15:35 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru lisu na slámu a strniště u obce Solnice. Po domluvě VZ a KOPIS bylo PD Lipovka vráceno při jízdě k zásahu zpět na svoji základnu a PD Roveň ponecháno v záloze na vlastní stanici.

Technická pomoc - Dlouhá Ves

Ve čtvrtek, dne 8.7.2021 ve 22:13 hodin, bylo PD Roveň vysláno KOPIS, po ukončení události na Rovni, k popadaným stromům v Dlouhé Vsi a u křižovatky k letovisku Studánka. Stromy byly rozřezány pomocí MŘP a komunikace uklizena.

Technická pomoc - Panská Habrová

Ve čtvrtek, dne 8.7.2021 ve 22:01 hodin, bylo PD Lipovka po návratu od předchozí událostí vysláno KOPIS ke stromům spadlým do elektrického vedení do Panské Habrové. Prostřednictvím KOPIS byla o události vyrozumněna pohotovostní služba ČEZ. Místo události bylo zajištěno ve spolupráci s hlídkou PČR.

Technická pomoc - Roveň

Ve čtvrtek, dne 8.7.2021 ve 21:39 hodin, byla JSDH Města Rychnov povolána za účelem odstranění následků po úderu blesku do stromu u stodoly. PD Roveň provedlo odstranění stromu pomocí MŘP a pomohlo s úklidem po vtečení vody do obytných prostor domu. PD Lipovka po domluvě se vrátilo na svoji základnu.

Dopravní nehoda - Tutleky

V pondělí, dne 5.7.2021 v 11:48 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou vyslána ze zálohy k dopravní nehodě osobního vozidla do obce Tutleky, kde vozidlo narazilo do stromu. Na místě spolupráce s JSDH Kostelec n. Orl. a PČR.

Požár - Kostelec nad Orlicí

V pondělí, dne 5.7.2021 v 11:00 hodin, byla JSDH Města Rychnov n. Kn. povolána do zálohy na svoji stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru rodinného domu.

Planý poplach - Billa Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 1.7.2021 v 15:04 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do obchodního domu Billa v Rychnově nad Kněžnou. Po domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události, potvrzen byl planý poplach.

Požár - Roveň

V pátek, dne 11.6.2021 ve 23:58 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. povolána k požáru uskladněného materiálu na zahradě do části Rovně. Jednotka podomluvě s VZ provedla zálohu na místě události.

Planý poplach - VKV Parabit Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 5.6.2021 ve 12:27 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolány KOPIS k požáru hlášenému čidlem EPS do firmy VKV Parabit Rychnov nad Kněžnou. Požární družstva byla KOPIS vrácena při jízdě k zásahu na vlastní základny z důvodu potvrzení planého poplachu a závady na čidle EPS.

Planý poplach - VKV parabit Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 3.6.2021 ve 13:51 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolány KOPIS k požáru hlášenému čidlem EPS do firmy VKV Parabit Rychnov nad Kněžnou. Požární družstva po domluvě s KOPIS provedla zálohy na svých základnách z důvodu potvrzení planého poplachu a závady na čidle EPS.

Planý poplach - VKV Parabit Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 2.6.2021 ve 14:13 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - pouze PD Roveň povoláno KOPIS k požáru hlášenému čidlem EPS do firmy VKV Parabit Rychnov nad Kněžnou. Požární družstvo bylo KOPIS vráceno zpět na svoji základnu z důvodu potvrzení závady na čidle EPS.

Ptačí chřipka - Nové Město nad Cidlinou

Ve středu, dne 21.4.2021 v 6:20 hodin, vyjeli členové JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň, ve spolupráci s dalšími dobrovolnými sbory z našeho okresu, zasahovat do chovu kačen v Novém Městě nad Cidlinou, který postihla nákaza ptačí chřipkou. 

Požár - Roveň

V neděli, dne 18.4.2021 v 1:50 minut, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru garáže na Roveň. Jednotka na místě zásahu prováděla hašení 2xC proudem, prováděla ve spolupráci předlékařskou pomoc do příjezdu ZZS. Po domluvě s VZ provedlo PD Roveň dohlídku nad požářištěm do ranních hodin.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 14.3.2021 ve 23:50 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru do bytového domu v Rychnově nad Kněžnou. Obě družstva byla KOPIS při cestě na místo zásahu odvolána z důvodu malého rozsahu požáru a již probíhajícího zásahu jednotkou HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Požár -Lokot

V pondělí, dne 8.3.2021 v 9:45 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru po výbuchu kotle na tuhá paliva do části obce Lokot. Jednotka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události.

Planý poplach - BILLA Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 4.3.2021 ve 20:50 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do obchodního domu BILLA v Rychnově nad Kněžnou. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že na místě zasahuje jednotka HZS KHK =UO RK, po domluvě s VZ se obě požární družstva vrátila na své základny.

Taktické cvičení - záchrana osob ze zamrzlé hladiny

V pátek, dne 26.2.2021 od 14:37 hodin, se jednotka Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň účastnila taktického cvičení jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou - záchrana osob na a pod zamrzlou hladinou.

Technická pomoc - desinfekce prostor MŠ Javornice pomocí ozonizéru

Ve dnech 25.2.2021 (od 17:01 hodin) - 26.2.2021 (do 17:09 hodin) provedla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka ve spolupráci s  místostarostou obce Javornice dezinfekci prostor MŠ v Javornici. Dezinfekce proběhla v ochranných prostředcích pomocí ozonizéru

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 13.2.2021 ve 23:43 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru sazí v komínovém tělese do ulice Jiráskova. Po příjezdu na místo zásahu PD Lipovka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události. PD Roveň po domluvě s KOPIS provedla zálohu na své stanici.

Planý poplach - supermarket Billa Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 6.2.2021 v 10:36 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPC do supermarketu Billa. Jednotka byla odvolána KOPIS zpět na svoji základnu, byl potvrzen planý poplach.

Planý poplach - OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 2.2.2021 v 11:22 hodin, byla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do OD Kaufland v Rychnově nad Kněžnou. Obě požární družstva nevyjela, neboť před jejich výjezdem byl potvrzen planý poplach jednotkou HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Technická pomoc - Dezinfekce prostor školní kuchyně, chodeb a skladů - ZŠ Javornice

Ve dnech 8.1.2021 (od 16:58 hodin) - 9.1.2021 (do 7:08 hodin) provedla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka ve spolupráci se starostou a místostarostou obce Javornice dezinfekci prostor školní kuchyně, chodeb a skladů na ZŠ v Javornici. Dezinfekce proběhla v ochranných prostředcích pomocí ozonizéru.

Statistika zásahů za rok 2020

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2020 zasahovala celkem u 32 událostí. Jednalo se o 12 požárů, o 12 technických pomocí (čerpání vody ze sklepů po přívalových deštích), 8x planý poplach po sepnutí čidla EPS.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 7.12.2020 v 18:45 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru sazí v komínovém tělese do ulice Nádražní v Rychnově nad Kněžnou. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě zásahu.

Planý poplach - OD kaufland - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 4. 12. 2020 v 7:38 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do OD Kaufland v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD nevyjela, neb byla KOPIS ponechána v záloze na vlastních stanicích. 

Planý poplach - OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 30.11.2020 v 8:11 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do OD Kaufland v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD nevyjela, neb byla KOPIS ponechána v záloze na vlastních stanicích.

Planý poplach - OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 11.11.2020 v 6:10 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do OD Kaufland v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD nevyjela, neb byla KOPIS vyrozumněna o planém poplachu ještě před výjezdem.

Požár - Bartošovice v Orlických horách

V sobotu, dne 17.10.2020 v 11:48 hodin, byla povolána do zálohy na vlastní stanice JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru skladovací haly do Bartošovic v Orlických horách. Obě družstva držela zálohu do 19:30 hodin.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 20.9.2020 v 15:07 hodin, byla JSDH Města Rychnov n. Kn. - PD Lipovka povolána k požáru v objektu bývalé rychnovské pekárny. Jednotka po příjezdu na místo zásahu prováděla průzkum, doplňování vody do CAS HZS KHK a zajistila odběrné místo vody, pro doplňování CAS z místní hydrantové sítě.

Planý poplach - Rychnov nad Kněžnou (Městská Habrová)

Ve středu, dne 2.9.2020 ve 21:02 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka, povolána k požáru v bytovém domě v Městské Habrové 1558. Po příjezdu na místo události jednotka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události a následně se vrátila na svoji základnu. 

Planý poplach - ASSA ABLOY Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 7.8.2020 ve 14:25 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému na PCO. Průzkumem byla zjištěna závada na springlerově hlavici. Jednalo se o planý poplach. Jednotka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 7.8.2020 ve 3:17 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru bytu do ulice Havlíčkova v Rychnově nad Kněžnou. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ obě PD provedla zálohu na místě události a následně se vrátily na svoji základnu. 

Požár - Pěčín Kouty

V úterý, dne 28.7.2020 v 16:12 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní základny při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k lesnímu požáru do obce Pěčín, místní část Kouty.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 14.7.2020 v 00:37 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru sazí v komínovém tělese u rodinného domu v Betenglově ulici. Jednotka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události.

Planý poplach - OD LIDL Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 8.7.2020 v 10:08 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru signalizovanému čidlem EPS do prodejny LIDL. Obě PD Lipovka a Roveň provedly zálohu na vlastních stanicích, neb byl prokázán planý poplach.

Planý poplach - OD BILLA Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 2.7.2020 ve 23:37 hodin, byla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem EPS na PCO KOPIS do obchodního domu BILLA. Po domluvě s KOPIS PD Lipovka provedlo zálohu na vlastní stanici. PD Roveň provedlo zálohu na místě události. 

Technická pomoc - plnění protipovodňových pytlů a stavění hráze - Borohrádek

V úterý, dne 30.6.2020 ve 12:44 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána do obce Borohrádek za účelem plnění protipovodňových pytlů a následné stavění protipovodňové hráze.

Technická pomoc - čerpání vody ze sklepů - Lipovka a Dlouhá Ves

V pondělí, dne 29.6.2020 v 7:18 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k čerpání vody ze zatopených sklepů v Lipovce a Dlouhé Vsi.

Technická pomoc - čerpání vody Lipovka a Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 18.6.2020 v 15:39 hodin, vyjížděla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka při probíhajících přívalových deštích provádět čerpání vody ze zatopených garáží a sklepních prostor u několika (8) rodinných domů v katastru části obce Lipovky. Družstvo také provádělo pytlování protipovodňových pytlů pískem a jejich následné rozmisťování za účelem zabránění vniknutí vody do obytných prostor domů. Družstvo provádělo dále evakuaci předmětů ze sklepních prostor a odčerpávání vytvořené vodní laguny na komunikaci v části Lipovky. Po ukončení záchraných prací se PD Lipovka přesunulo do ulice Jiráskova v Rychnově nad Kněžnou, kde čerpalo vodní lagunu a sklepní prostory u bytových domů v ulici Jiráskova, v technický službách Města Rychnov nad Kněžnou družstvo provádělo pytlování protipovodňových pytlů pískem.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 28.5.2020 v 8:49 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanice při vyhlášení požárního poplachu čidlem EPS na finančním úřadu.

Požár - firma Bednář Dlouhá Ves

Ve středu, dne 6.5.2020 v 1:56 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru lakovny do firmy Bednář. Obě PD Lipovka a PD Roveň po domluvě s VZ provedla evakuaci osob ze zasažených výrobních hal, spoluracovala na hašení odsávání a provedla zálohu na místě události.

Požár - SECA Borohrádek

V sobotu, dne 25.4.2020 v 8:31 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanice při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru do firmy SECA Borohrádek.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 14.4.2020 v 9:05 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru autodílny. Jednotka provedla zálohu na místě události, prováděla nucené odvětrání objektu.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 15.3.2020 ve 12:51 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a Roveň povolána k požáru lesního porostu do lesa Včelný. Obě PD  provedla zálohu na místě události po domluvě s VZ, neb na místě zasahovala již jednotka HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 21.2.2020 ve 23:07 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou byla povolána do zálohy na vlastní stanice při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru do ulice Fáborského.  

Požár sazí v komínovém tělese - Lipovka

Ve středu, dne 29.1.2020 ve 20:28 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka povolána do zálohy na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru sazí v komínovém tělese v Lipovce.

Statistika zásahů za rok 2019

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2019 zasahovala celkem u 18 událostí. Jednalo se o 7 požárů, 4 technické pomoci (úklid popadaných stromů pomocí MŘP po větrných smrštích, čerpání vody ze sklapů po přívalových deštích a pátrání po hledané osobě s alergickou reakcí), 4x planý poplach po sepnutí čidla EPS, 1x taktické cvičení jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou a 2x zásah u dopravní nehody.

Požár - Hraštice

Ve středu, dne 6.11.2019 v 00:53 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka povolána do zálohy na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rchnov nad Kněžnou k požáru dílny do Hraštice u Skuhrova nad Bělou.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 31.10.2019 v 18:55 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru sazí v komínovém tělese do Rychnova nad Kněžnou. Po domluvě s KOPIS provedla jednotka zálohu.

Dopravní nehoda - Křivice

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka byla v rámci stáže u HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou vyslána dne 26.10.2019 v 16:01 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla v Křivicích. Jednotka provedla zálohu na místě události. Po domluvě s VZ se vrátila zpět na svoji základnu a stáž ukončila.

Dopravní nehoda - Javornice

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka byla v rámci stáže u HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou vyslána dne 26.10.2019 ve 12:45 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla v Javornici. Jednotka prováděla kyvadlové řízení dopravy na komunikaci, po zadokumentování nehody PČR ve spolupráci s jednotkou HZS KHK provedla úklid komunikace a odstranila následky dopravní nehody.

Požár Čermná nad Orlicí - záloha na vlastní stanici

V pátek, dne 20.9.2019 ve 14:55 minut, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána do zálohy na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru rodinného domu v Čermné nad Orlicí.

Čerpání vody a úklid sklepních a garážových prostor - Lipovka

V neděli, dne 1.9.2019 v 18:39 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána za účelem čerpání vody a úklidu po průtrži mračen ze sklepních a garážových prostor u rodinných domů čp. 10, čp. 25, čp. 109, čp. 124 a čp. 125. Čerpání vody bylo prováděno pomocí kalového motorového čerpadla. U čp. 125 bylo pomocí pytlů zabráněno vnikání další vody k rodinnému domu.

Požár Zdobnice - záloha na stanici v Lipovce

Ve čtvrtek, dne 29.8.2019 ve 20:14 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána do zálohy na svoji základnu při výjezdu jednotky HZS KHK k požáru rekreačního zařízení na Zdobnici.

Planý poplach - Assa Abloy - Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 28.8.2019 ve 22:27 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána za účelem požárního poplachu hlášeného čidlem EPS. Po příjezdu na místo zásahu byla potvrzena závada na SHZ. Jednotka provedla zálohu na místě události a po domluvě s VZ se vrátila zpět na základnu. 

Pátrání po osobě s alergickou reakcí - les u Rychnova nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 8.8.2019 v 17:44, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána na výpomoc při pátrání po osobě, která utpěla alergickou reakci a nacházela se v lese u Rychnova nad Kněžnou. Jednotka vyznačila místo pro přistání vrtulníku LZS, pomohla s transportem lékařského mteriálu na místo zásahu a pomohla s transportem osoby.

Planý poplach - OD Tesco - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 23.6.2019 ve 13:29 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do obchodního domu Tesco. Jednotka byla při výjezdu vrácena KOPIS zpět na svoji základnu z důvodu potvrzení planého poplachu.

Planý poplach - ASSA ABLOY Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 15.6.2019 ve 20:48 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lpovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do firmy ASSA ABLOY. Jednotka na místě zásahu po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události. Průzkumem objektu firmy ASSA ABLOY byl potvrzen planý poplach.  

Požár - Alfa Plywood Solnice

V úterý, dne 11.6.2019 ve 22:36 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána do zálohy na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru do podniku Alfa Plywood Solnice.

Taktické cvičení - požár a evakuace rychnovského gymnázia

V pondělí, dne 10.6.2019 ve 12:00 hodin, se JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka účastnilo taktického cvičení jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou na požár budovy gymnázia a evakuaci osob z této budovy.

Technická pomoc - čerpání vody - Lipovka, Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 7.6.2019 ve 2:02 hodiny, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k čerpání vody ze zatopených sklepních prostor u nemovitostí v části obce Lipovka a dále v Rychnově nad Kněžnou v ulicích Jiráskova a Wolkerova. Voda byla odčerpána pomocí motorového kalového čerpadla

Požár - Lukavice hrabanka

V úterý, dne 9.4.2019 v 11:08 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána do zálohy na vlastní stanici při výjezdu HZS KHK k požáru hrabanky do Lukavice.

Technická pomoc - odstranění spadlých stromů - Javornice, Dlouhá Ves

V pondělí, dne 11.3.2019 ve 3:50 minut, byla JSDH Města Rychnov n. Kn. povolána za účelem odstranění popadaných stromů z komunikací v Dlouhé Vsi a na komunikaci k obci Javornice. PD Roveň ve spolupráci s jednotkou HZS KHK ÚO Rychnov n. Kn. provedla odstranění stromů pomocí MŘP a komunikace uklidila. PD Lipovka provedla zálohu na vlastní stanici.

Planý poplach - Assa Abloy Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 26.1.2019 ve 20:08 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do firmy Assa Abloy v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD bylo KOPIS odvolána na své základny neb se potvrdil planý poplach.

Požár - osobní automobil Roveň

Ve čtvrtek, dne 10.1.2019 v 18:14 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru osobního automobilu. PD Lipovka po domluvě s KOPIS provedla zálohu na vlastní stanici. PD Roveň provedla po domluvě s VZ zálohu na místě události.

Statistika zásahů za rok 2018

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2018 zasahovala celkem u 22 událostí. Jednalo se o 11 požárů, 1 technických pomocí (úklid popadaných stromů pomocí MŘP po větrných smrštích), 6x planý poplach po sepnutí čidla EPS, 4x taktické a prověřovací cvičení jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Prověřovací cvičení - únik čpavku ze strojovny na zimním stadionu Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 5.12.2018 v 8:01 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k úniku čpavku ze strojovny na místním zimním stadionu. Na místě zásahu bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení jednotky HZS KHK ÚO RK. Příslušníci obou PD prováděli úkoly udělené VZ.

Taktické cvičení - požár v galvanovně firmy Assa Abloy Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 4.12.2018 v 9:00 hodin, se JSDH Města Rychnov nad Kněžnu - PD Lipovka a PD Roveň účastnila taktického cvičení při simulovaném požáru v galvanovně v rychnovské firmě Assa Abloy

Požár - Třebešov

Ve čtvrtek, dne 15.11.2018 v 6:20 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru sila a dopravníku do firmy Matrix Třebešov. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ jednotka provedla zajištění doplňování CAS vodou a provedla zálohu na místě události.

Požár - prověřovací cvičení - Domečky Rchnov nad Kněžnou

V úterý, dne 13.11.2018 v 9:03 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru v kuchyni v ústavu soc. péče v Rychnově nad Kněžnou. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení HZS KHK. Jednotka po dmluvě s VZ provedla doplňování vody do CAS HZS a dále zajistila doplňování voudou z podzemního hydrantu. 

Zásah na NL - taktické cvičení - firma Antolin Liban Lipovka

V pondělí, dne 12.11.2018 ve 14:45 hodin, se JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka účastnilo taktického cvičení jednotky HZS KHK ÚO Rchnov nad Kněžnou při zásahu na nebezpečnou látku v průmyslové zóně Lipovka, ve firmě Antolin Liban.

Planý poplach - Kaufland Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 7.9.2018 v 6:57 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou  povolána k požáru hlášenému čidlem EPS. Jednotka byla KOPIS odvolána neb se jednalo o planý poplach.

Planý poplach - Kaufland Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 30.8.2018 v 6:38 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD LIpovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS. Jednotka byla KOPIS odvolána neb se jednalo o planý poplach.

Planý poplach - VZP Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 25.8.2018 v 18:21 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD LIpovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS na VZP do Rychnova nad Kněžnou. Po domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události.

Požár - SECA Borohrádek (záloha)

Ve středu, dne 18.7.2018 v 10:08 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána do zálohy na své stanice při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru do firmy SECA Borohrádek.

Požár - Ostašovice (záloha)

V sobotu, dne 7.7.2018 v 11:35 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na své základny při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru travního porostu a pole do obce Ostašovice.

Požár - Černíkovice

V úterý, dne 3.7.2018 v 14:54 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru strnište do obce Černíkovice. Obě PD po příjezdu na místo zásahu prováděla hašení strniště 2xC proudy.

Požár - Kounov (záloha)

V sobotu, dne 30.6.2018 v 15:47 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána do zálohy na vlastní stanice při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou zasahující u rozsáhlého požáru rodinného domu a přístavku v Kounově.

Technická pomoc - Assa Abloy - Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 20.6.2018 v 15:20 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána do firmy Assa Abloy z důvodu sepnutí požárního čidla EPS. Průzkumem bylo zjištěno, že na místě zasahuje jednotka HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou. Po domluvě s VZ obě PD provedla zálohu na místě události. 

Planý poplach - VKV Parabit a.s. Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 15.6.2018 v 15:42 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň byla povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do firmy VKV Parabit a.s. Jednotka k požáru nevyjela, jednotkou HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou byl potvrzen planý poplach. 

Planý poplach - Státní oblastní archiv Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 14.6.2018 v 9:53 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň byla povolána k požáru hlášenému čidlem EPS ve Státním oblastním archivu. Jednotka k požáru nevyjela, KOPIS potvrdil planý poplach. 

Požár - Jahodov

V neděli, dne 10.6.2018 v 16:16 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hrabanky do lesa u obce Jahodov. PD Roveň provedla hašení pomocí 1xC proudu. PD Lipovka provedla zálohu na místě události.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 19.5.2018 v 00:06 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru v penzionu Anežka. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události. 

Požár - Lipovka

V neděli, dne 8.4.2018 ve 13:41 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru přírodního odpadu do Lipovky. Obě PD provedla zálohu na místě události, požár byl v době jejich příjezdu likvidován jednotkou HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Planý poplach - OD Tesco Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 26.3.2018 v 7:10 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do OD Tesco v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD provedla zálohu na vlastních stanicích, potvrzen byl planý poplach.

Požár - Kostelec nad Orlicí - firma FERODO

Ve čtvrtek, dne 22.2.2018 v 9:24 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na stanici HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou z důvodu zásahu hasičů na požáru ve firmě Ferodo v Kostelci nad Orlicí.  

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 14.1.2018 v 8:49 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru na střeše bytového domu. Po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ obě PD provedla zálohu na místě události. Po potvrzení planého poplachu a domluvě s VZ se obě PD vrátila na své základny.

Požár - Lipovka

V úterý, dne 9.1.2018 ve 12:11 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru čističky u rodiného domu v Lipovce. PD Lipovka po domluvě s KOPIS a VZ byla ponechána na vlastní stanici v záloze.

Statistika zásahů za rok 2017

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2017 zasahovala celkem u 31 událostí. Jednalo se o 19 požárů, 7 technických pomocí (úklid popadaných stromů pomocí MŘP po větrných smrštích), 3x planý poplach po sepnutí čidla EPS, 2x taktické a prověřovací cvičení jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Taktické cvičení - Lipovka Magna Automotiv

V úterý, dne 5.12.2017 v 9:43 hodin, se JSDH Města Rychnov nad Kněžnou účastnila taktického cvičení ve firmě Magna Automotiv. Po provedeném průzkumu jednotka vytvořila 1x C pro hašení vzniklého požáru. Zásah probíhal v IDP. 

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 21.11.2017 v 8:11 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru v bytovém domě. Po příjezdu na místo zásahu a provedeném průzkumu jednotka provedla zálohu na místě události. Po domluvě s VZ se jednotka vrátila zpět na svoji základnu. 

Větrná smršť - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 29.10.2017 ve 13:09 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka povolána do Rychnova nad Kněžnou z důvodu odstraňování popadaných větví a stromů  při větrné smršti.

Planý poplach - OD Lídl Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 27.10.2017 v 6:39 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do OD Lídl v Rychnově nad Kněžnou. PD Lipovka nevyjela, potvrzen byl planý poplach.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pátek dne 1.9.2017 v 7:09 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka povolána k požáru kabinetu v ZŠ Masarykova. PD Lipovka po domluvě s KOPIS a VZ byla ponechána v záloze na vlastní stanici, na místě zasahovala již jednotka HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pátek dne 11.8.2017 v 11:52 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru RD v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD provedla po průzkumu hašení pomocí 1xC proudu, prováděla doplňování vody do CAS , provedla 1x kyvadlovou dopravu vody k požářišti ze stanice HZS KHK, dále provedla a zřídila čerpací stanoviště na řece Kněžná pomocí plovoucího čerpadla. Po uhašení a domluvě s VZ provedla jednotka dohlídku nad požářištěm.

Odstraňování následků bouřek - rychnovsko

V pátek, dne 11.8.2017 v 01:23 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána KOPIS za účelem odstraňování následků bleskových bouřek, které se prohnaly okresem Rychnov nad Kněžnou. Obě PD prováděla odstraňování popadaných stromů.

Požár - Rychnov nad Kněžnou (Letovisko Studánka)

Ve čtvrtek, dne 27.7.2017 ve 3:43 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru zásobníku pilin ke kotli v hotelu Studánka. Obě PD prováděla ve spolupráci s jednotkami na místě události evakuaci předmětů z kotelny a vysokotlakem od CAS PD Roveň bylo prováděno dohašování evakuovaných předmětů z kotelny na venkovním prostranství. Dále obě PD provedla zálohu na místě události. 

Požár - Vrbice

Ve čtvrtek, dne 20.7.2017 ve 12:45 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanice při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru pole do obce Vrbice.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 23.6.2017 v 19:13 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru rozvaděče na chodbě bytového domu. Obě PD po domluvě s VZ na místě zásahu provedla zálohu.

Požár - Černíkovice

Ve čtvrtek, dne 8.6.2017 v 8:17 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru stodoly do obce Černíkovice. Po provedeném průzkumu a domluvě s VZ jednotka provedla zálohu na místě události, dva členové v IDP prováděli vyskladnění požárem zasaženého sena ze stodoly.

Požár - Lipovka

V úterý, dne 6.6.2017 ve 12:27 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru do části obce Lipovka. PD Lipovka z důvodu CAS v opravě na místo události nevyjela. PD Roveň provedla zálohu na místě události a prováděla rozebírání naskladněného dřeva. 

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 29.5.2017 ve 20:19 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru odpadu v šachtě v budově bývalé pekárny. Po domluvě s VZ obě PD provedla zálohu na místě události. 

Požár - Černíkovice

V úterý, dne 23.5.2017 ve 4:03 hodiny, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru rodinného domu v obci Černíkovice. PD Roveň byla KOPIS při jízdě k zásahu odvolána zpět na svoji základnu. PD Lipovka prováděla průzkum v rodinném domě a provedla zálohu na místě události. 

Požár - Lukavice

V neděli, dne 21.5.2017 v 15:58 hodin , byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň byla povolána k požáru hrabanky do Lukavice. Po provedeném průzkumu a domluvě s VZ PD Lipovka doplnila vodu do CAS HZS KHK, prováděla kyvadlové řízení dopravy na komunikaci a provedla kyvadlovou dopravu vody do CAS JSDH Lukavice. PD Roveň provedla doplnění CAS HZS KHK a dále na místním potoce vytvořila pomocí plovoucího čerpadla čerpací stanoviště pro doplňování vody do CAS. 

Požár - Lupenice

Ve čtvrtek, dne 27.4.2017 v 18:30 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru kotelny a uhelny v rodinném domě v Lupenici. Jednotka na místě zásahu prováděla evakuaci předmětů z požárem zasažených místností, dále provedla zálohu na místě události. 

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 24.4.2017 v 16:39 hodin,  byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána do zálohy při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru travního porostu v Rychnově nad Kněžnou.

Požár - Lipovka

V pondělí, dne 3.4.2017 v 15:01 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru osobního vozidla do jedné z místních firem. Jednotka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 2.4.2017 v 18:56 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru přístřešku u RD v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD provedla zálohu na místě události po domluvě s VZ. 

Dopravní nehoda - Rybná nad Zdobnicí

V pátek, dne 17.3.2017 v 19:11 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanice při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k vážné dopravní nehodě na silnici I/11 u Rybné nad Zdobnicí.  

Požár - Panská Habrová

Ve čtvrtek, dne 9.3.2017 v 18:05 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru rodiného domu do Panské Habrové. Jednotka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události. Průzkumem bylo zakouření půdních prostor z důvodu zaneseného komínového tělesa. Obě PD se po domluvě s VZ vrátila zpět na svoji základnu. 

Technická pomoc - Borohrádek

V úterý, dne 7.3.2017 v 19:35 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána do zálohy na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou do firmy Serafin Camprestini. Záloha bylo sloužena do 22:05 hodin.

Planý poplach - VZP Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 3. 3. 2017 v 10:45 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem EPS na VZP. Obě PD Lipovka a Roveň k zásahu nevyjela, po domluvě s KOPIS byl prokázán planý poplach.

Planý poplach - OD Tesco Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 31.1.2017 ve 3:58 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do OD Tesco. Obě PD Lipovka a Roveň provedla zálohu na vlastní stanici po domluvě s KOPIS.

Požár - Panská Habrová

V neděli, dne 15.1.2017 v 18:02 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána do Panské Habrové k požáru sazí v komínovém tělese u rodinného domu. Obě PD provedla po domluvě s VZ zálohu na místě události.     

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 10.1.2017 v 19:01 hodin byla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň  povolána k požáru dílny do Rychnova nad Kněžnou. Po provedeném průzkumu a domluvě s VZ členové obou PD prováděli střídání zasahujících hasičů při rozebírání kontrukcí stropu, hašení vysokotlakem od jednotky HZS KHK a dále prováděli zálohu na místě událoti.

Statistika zásahů za rok 2016

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2016 zasahovala celkem u 21 událostí. Jednalo se o 8 požárů, 8 technických pomocí (čerpání vody při povodních v Jílovicích a Lipovce), 3x planý poplach po sepnutí čidla EPS, 2x taktické cvičení jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Planý poplach - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 23.12.2016 ve 12:15 hodin, byla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru v budově staré pekárny v Rychnově nad Kněžnou. Při jízdě k zásahu byla jednotka vrácena zpět na svoji základnu, bylo potvrzeno neohlášené pálení. 

Taktické cvičení - požár ve firmě KVK Parabit a.s. Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 12.12.2016 v 15:00 hodin, se JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň zúčastnila taktického cvičení jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou na požár ve firmě KVK Parabit a.s. Obě PD provedla na příkaz VZ zprovoznění podzemních hydrantů a zřídila doplňování CAS vodou.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 20.11.2016 v 21:16 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru v půdním prostoru rodiného domu v Městské Habrové. Obě PD provedla po domluvě s VZ zálohu na místě události.

Planý poplach - čidlo EPS OD Tesco Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 13.11.2016 ve 14:22 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do obchodního domu Tesco. PD Lipovka a PD Roveň provedla zálohu na vlastní stanici, potvrzen planý poplach.

Planý poplach - čidlo EPS OD Tesco Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 30.10.2016 v 6:38 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka k požáru v OD Tesco v Rychnově nad Kněžnou hlášenému čidlem EPS. PD bylo ponecháno v záloze na místě události. Jednalo se o planý poplach.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 14.10.2016 ve 14:01 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru dodávky ve firmě Stamont. Po domluvě s KOPIS jednotka provedla zálohu na své stanici. 

Železniční nehoda

V neděli, dne 19.6.2016 v 21:51 hodin, byla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k nehodě osobního vlaku vjetého do spadlého stromu na železniční trati mezi Rychnovem n. Kn. a Solnicí. Jednotka po domluvě s vrátnou ve firmě MAGMA byla vpuštěna do areálu a byla ji otevřena zadní brána . sloužící pro vjezd vlečky. Po trati se jednotka vypravila k vlaku z důvodu výpomoci při evakuaci cestujících. Na místě zásahu bylo s VZ domluveno, že se evkuace provádět nebude. Jednotka se vátila zpět na svoji základnu. PD Roveň sloužila zálohu na vlastní stanici. 

Přívalový déšť

V neděli, dne 19.7.2016 mezi 18 - 19 hodinou, postihly díky přívalovému dešti Lipovku lokální záplavy. Jednotka Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka provádělo čerpání vody ze zatopených sklepů, evakuaci předmětů, rozřezání spadlých stromů pomocí MŘP a dále prováděla vytváření zábran z pytlů s pískem proti průniku vody do obydlí.

ZOČ - čerpání a čištění skautské studny

V neděli, dne 19.6.2016 ve 12:36 vyjela JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka za účelem vyčištění a odčerpání vody ze studny pro Junák - český skaut, středisko Stetson Rychnov nad Kněžnou. Voda byla vyčerpána, studna vyčištěna za pomoci kalového motorového čerpadla Honda.

Požár - Dlouhá Ves

Ve čtvrtek, dne 16.6.2016 v 18:17 hodin, byla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru bytu bytového domu v 2.np v části obce Dlouhá Ves. Na příkaz VZ PD Roveň provádělo evakuaci předmětů ze zasaženého bytu. PD Lipovka provedlo zálohu na místě události. Zásah probíhal v IDP. 

Taktické cvičení - únik chlóru v rychnovském plaveckém bazénu

V úterý, dne 7.6.2016 v 9:21 hodin, se jednotka Města Rychnov nad Kněžnou, PD Lipovka účastnilo taktického cvičení na únik chlóru v rychnovském plaveckém bazénu. PD po domluvě s VZ provedlo zálohu na místě události, provádělo průzkum a vyhledávání osob v 1.np a 2.np budovy v dýchací technice.

Technická pomoc - bleskové povodně Jílovice

V neděli, dne 29.5.2016 v 8:22 hodin, byla jednotka povolána do obce Jílovice za účelem odstraňování následků bleskové povodně. Jednotka po příjezdu na místo zásahu, po domluvě s ŘD, zahájila čerpání vody pomocí motorového kalového čerpadla ve sklepech přidělených rodinných domů, dále pomáhala s evakuací předmětů ze sklepů, čištění sklepních prostor. Po ukončení činnosti jednotka prováděla čištění česel u rybníka od naplavenin pomocí MŘP. Po ukončení činnosti se jednotka vrátila zpět na svoji základnu. 

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí dne 23.5.2016 v 10:32 hodin, byla jednotka povolána k požáru kůlen v Rychnově nad Kněžnou. Po prvedeném průzkumu jednotka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události, následně provedla vystřídání hasičů na vytvořených C proudech. Dále jednotka po uhašení prováděla evakuaci předmětů z jednotlivých kójí. Jednotka prováděla kyvadlovou dopravu vody (2x) a doplňování CAS HZS KHK ÚO RK vodou. Celkem dodala 8.000 litrů vody. 

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 16.5.2016 v 11:43 hodin, byla jednotka povolána k požáru na balkonu v ulici Mírová. PD Lipovka provedla zálohu na vlastní stanici a PD Roveň byla odvolána při jízdě k zásahu zpět na svoji základnu z důvodu lokalizace požáru jednotkou HZS KHK ÚO Rychnovnad Kněžnou. 

Požár - saze v komínu - Panská Habrová

V pátek, dne 1.4.2016 ve 14:49 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PS Roveň povolána k požáru sazí v komínovém tělese do Panské Habrové. Jednotka provedla zálohu na místě události. Po domluvě s VZ se vrátila zpět na svoji základnu.

Požár - filtrační jednotka ve firmě Bednář - Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 16.2.2016 v 16:52 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru filtrační jednotky ve firmě Bednář. PD provedla zálohu na místě události, spolupracovala při hasebních pracech s jednotkou HZS KHK a provedla zálohu na vlastní stanici.

Požár - stodola s únikem nebezpečných látek - Trnov

V pondělí, dne 18.1.2016 v 9:27 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanice při rozsáhlém požáru s únikem nebezpečných látek v Trnově. 

Statistika zásahů za rok 2015

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2015 zasahovala celkem u 23 událostí. Jednalo se o 15 požárů, 2 technické pomoci (odstraňování spadlých stromů), 6x planý poplach po sepnutí čidla EPS.

Požár - roubenka - Rokytnice v Orlických horách

V neděli, dne 29.11.2015 od 10:36 hodin, JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň sloužila zálohu na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO RK k požáru roubenky v Rokytnici v Orl.h.

Planý poplach - čidlo EPS OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 16.11.2015 v 7:53 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru v OD Kaufland v Rychnově nad Kněžnou hlášenému čidlem EPS. Obě PD byla ponechána v zálozena svoji základně. Jednalo se o planý poplach.

Požár - skladovák Čestice

V sobotu, dne 14.11.2015 v 15:17 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru skladováku do Čestic.

Planý poplach - čidlo EPS OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 8.11.2015 ve 2:54 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru v OD Kaufland v Rychnově nad Kněžnou hlášenému čidlem EPS. Obě PD byla ponechána v zálozena svoji základně. Jednalo se o planý poplach.

Planý poplach - čidlo EPS VZP - Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 30.10.2015 v 8:59 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou -PD Lipovka a PD Roveň povolána KOPIS HZS KHK do zálohy na vlastních stanicích při požáru hlášeném čidlem EPS v budově VZP.

Požár - Štěpánovsko

Ve středu, dne 7.10.2015 v 8:05 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka povolána na zálohu na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru seníku do Štěpánovska. 

Požár - Dlouhá Ves

V neděli, dne 20.9.2015 v 1:20 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň byla povolána k požáru RD do Dlouhé Vsi. PD Lipovka bylo KOPIS při jízdě k zásahu vráceno zpět na svoji základnu po zjištění rozsahu požáru VZ jednotky HZS KHK. Bylo zjištěno zahoření kompostu u RD. PD Lipovka dále provedlo zálohu na vlastní stanici. PD Roveň provedlo zálohu na vlastní stanici.

Požár - čidlo EPS - OD Tesco Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 9.9.2015 ve 3:57 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou -PD Lipovka a PD Roveň povolána KOPIS HZS KHK do zálohy na vlastních stanicích při požáru hlášeném čidlem EPS v OD Tesco Rycnov nad Kněžnou.

Požár - koželužna Solnice

V pondělí, dne 7.9.2015 ve 4:15 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou -PD Lipovka a PD Roveň povolána KOPIS HZS KHK do zálohy na vlastních stanicích při požáru skladu koželužny v Solnici.

Požár - pole Kvasiny

V sobotu, dne 15.8.2015 v 2:28 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD LIpovka a PD Roveň povolána k požáru pole k letišti v Kvasinách. PD Lipovka po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ provedlo hašení 2c proudy. PD Roveň provedlo po příjezdu na místo zásahu doplnění vody do CAS HZS KHK ÚO RK. Na požářiště bylo dodáno celkem 6500 litrů vody. 

Požár - hnojniště Černíkovice

V úterý, dne 12.8.2015 ve 14:00 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru hnojniště. PD Lipovka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události. PD Roveň byla při cestě na místo zásahu odvolána KOPIS zpět na svoji základnu. 

Požár - rodinný dům Kvasiny

V pondělí, dne 11.8.2015 v 05:21 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru rodinného domu do Kvasin. PD Lipovka zůstala na základně sloužit zálohu po domluvě s KOPIS na vlastní stanici. PD Roveň na místě zásahu po domluvě s VZ provedla v IDP průzkum a vnikání do uzavřených prostor, prováděla doplňování vody do CAS HZS, prováděla kyvadlovou dopravu vody. Celkem na požářiště dodala 8000 litrů vody. 

Požár - pole Byzhradec

Ve čtvrtek, dne 6.8.2015 v 17:05 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru pole do obce Byzhradec. Obě PD provedla hašení pomocí 2C proudů. Celkem na požářiště bylo dodáno 6500 litrů vody. 

Požár - čidlo EPS - OD Tesco Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 25.7.2015 v 18:17 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k hlášenému požáru čidlem EPS do OD Tesco. Při jízdě k zásahu byla požární družstva odvolána zpět na svoji základnu - planý poplach. Jednotky provedly zálohu na vlastní stanici.

Požár - Peklo nad Zdobnicí

Ve čtvrtek, dne 23.7.2015 v 8:09 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru travního porostu do Pekla nad Zdobnicí. Obě PD byla odvolána zpět na svoje základny při jízdě na místo zásahu.Jednalo se o požár malého rozsahu.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 18.7.2015 v 10:50 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru travního porostu v Rychnově nad Kněžnou. Obě PD provedla po domluvě s VZ zálohu na místě události.

Požár - Petrovičky

V úterý, dne 7.7.2015 v 17:39 hodin, byl vyhlášen poplach jednotce Města Rychnov nad Kněžnou. PD Lipovka a PD Roveň držela zálohu na vlastní stanici při zásahu jednotek PO na rozsáhlý požár pole v Petrovičkách u Týniště nad Orlicí.

Požár - Jahodov

V sobotu, dne 4.7.2015 v 20:07 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru lisu na slámu na pole do obce Jahodov. PD Lipovka provedla zálohu na vlastní stanici a PD Roveň provedla zálohu na místě události.

Požár - Hroška

V pátek, dne 24.4.2015 v 7:30 hodin, byla povolána do zálohy na vlastní stanici JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru rodinného domu v Hrošce. Záloha byla sloužena do odpoledních hodin.

Planý poplach - čidlo EPS - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 5.4.2015 v 03:32 hodin, byla JSDH Města Rychnov n. Kn. PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru hlášenému čidlem EPS do OD Kaufland. PD Lipovka byla při jízdě k zásahu odvolána zpět na svoji základnu, PD Roveň provedla zálohu na své stanici.

ZOČ - odsranění spadlých stromů z místní komunikace

V sobotu, dne 4.4.2015 v 9:16 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. - PD Lipovka povolána KOPIS za účelem odstranění čtyř spadlých smrků přes komunikaci v katastru obce, části zvané Boroviny. Stromy jednotka rozřezala pomocí dvou MŘP a stromy odstranila mimo komunikaci.

Statistika zásahů za rok 2014

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2014 zasahovala celkem u 24 událostí. Jednalo se o 10 požárů, 7 technických pomocí ( 5x odstraňování následků bleskových povodní, 2x záchrana zvířat ), 6x planý poplach po sepnutí čidla EPS a 1x zásah u dopravní nehody.

 

Planý poplach - čidlo EPS - Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 2.12.2014 ve 12:46 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru signalizovanému čidlem EPS na Finančním úřadu   v RK. Obě PD provedla po domluvě s KOPIS zálohu na vlastní stanici.

Planý poplach - čidlo EPS - Rychnov nad Kněžnou

V sobotu, dne 8.11.2014 v 9:50 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru FÚ v Rychnově nad Kněžnou signalizovaného čidlem EPS. Obě PD byla vrácena zpět při cestě k zásahu, jednalo se o planý poplach zjištěný jednotkou HZS KHK.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 2.10.2014 v 17:36, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru tůje v ulici Sokolovská. JSDH Města byla při jízdě k zásahu vrácena zpět na základnu, kdy požár uhasila jednotka HZS KHK.

Požár - Vamberk

V pátek, dne 26.9.2014 ve 22:45, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru altánu s krbem do Vamberka. PD Roveň provedla zálohu na místě události. PD Lipovka provedla zálohu na vlastní stanici.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 8.9.2014 v 15:09 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k požáru domovního odpadu v Rychnově nad Kněžnou. Po cestě k zásahu byla jednotka odvolána nebiť se prokázalo neohlášené pálení klestu.

Dopravní nehoda - Panská Habrová

V sobotu, dne 9.8.2014 v 14:40 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána k dopravní nehodě osobního automobilu Citroen Berlingo. Jednotka ve spolupráci s jednotkou HZS, po zadokumentování nehody PČR, provedla úklid komunikace od trosek a střepů, odtlačila vozidlo mimo komunikaci. Po celou dobu zásahu jednotka řídila kyvadlově dopravu. PD Roveň provedla zálohu na vlastní stanici.

Požár - Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 30.7.2014 ve 12:01 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru v Rychnově n. Kn. PD Lipovka provedla zálohu na vlastní stanici, PD Roveň provedla zálohu na místě události.

Planý poplach - čidlo EPS OD Kaufland Rychnov nad Kněžnou

V úterý, dne 8.7.2014 v 09:44 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO RK k hášenému požáru čidlem EPS do OD Kaufland.

Technická pomoc - Lipovka

V úterý, dne 17.6.2014 v 17:36 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k záchraně koně zapadlého do bahna u ZD v Lipovce. PD Lipovka po průzkumu a domluvě s VZ provedla zálohu na místě události. PD Roveň provedla zálohu na vlastní stanici.          

Technická pomoc - Roveň
V pátek, dne 13.6.2014 ve 21:19 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. povolána na Roveň z důvodu spadlé jalovice do jímky v ZD. Po průzkumu jednotka nasadila dvě motorová kalová čerpadla, plovoucí čerpadlo na odčerpávání obsahu jímky. Dále se členové ve spolupráci s jednotkou HZS snažili zachytit jalovici popruhy, neboť v jímce byly cca 2,5 metry močůvky. Po odčerpání dostatečného množství obsahu jímky tři členové JSDH a jeden od HZS provedli uvázání jalovice ohlávkou a dále provedli její podvázání pro vytažení jeřábem HZS. Po vytažení jalovice a předání majiteli jednotka pomocí vysokotlakého proudu prováděla oplach zasahujících a TP vodou (cca 300 litrů) od smrdutého obsahu jímky. Jinak by museli domů pěšky. Místo zásahu bylo nasvěcováno osvětlovací rampou z CAS. 
 

www.orlicky.net/?id_zpravy=12612419371402700062

Požár - Rychnov nad Kněžnou

Ve středu, dne 11.6.2014 v 10:42 hodin byla JSDH města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru travního porostu u hlavní silnice z Rychnova n. Kn. směrem na Lipovku. PD Lipovka provedla zálohu na místě události. PD Roveň byla odvolána při jízdě zpět na základnu.

Požár - Liberk

 V neděli, dne 8.6.2014 v 16:45 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanici při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru lesního porostu v nepřístupném terénu v katastru obcí Liberk a Uhřínov pod Deštnou.

Taktické cvičení - Johnsson 

V pátek, dne 6.6. 2014 v 13.26 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. povolána k taktickému cvičení do firmy Johnson Controls. Po průzkumu a domluvě s VZ PD prováděla doplňování vody do CAS HZS, čtyři členové v IDP prováděli vyhledávání osob a jejich evakuaci.

Přívalové srážky - Roveň

Ve čtvrtek, dne 29.5.2014 v 8:40 hodin vyjižděla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň za účelem odčerpávání vody ze sklepních prostor u několika domů v Rovni. Obě PD spolupracovala s jednotkou HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou při čerpání, evakuaci předmětů ze sklepů a při vytváření zábran proti vodě.

Přívalové srážky - Dlouhá Ves a Roveň

Ve středu, dne 28.5.2014 v 18:59 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána do Dlouhé Vsi a do Rovně z důvodu čerpání vody ze zatopených sklepních prostor. Mimo tuto činnost PD prováděla pytlování pytlů pískem a následné stavění provizorních hrází pro usměrnění toku vody tekoucí z polí. Dále PD vypomáhala jednotce HZS KHK ÚO rychnov nad Kněžnou při stavění protipovodňových stěn Rubena.

Blesková povodeň - Lhoty u Potštejna, Borovnice, Přestavlky

V úterý, dne 27.5.2014 v 13:13 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k bleskovým povodním po přívalových srážkách, které zatopily obce Lhoty u Potštejna, Borovnici a Přestavlky.

Čerpání vody ze sklepních prostor - Dlouhá Ves a Roveň

V sobotu, dne 24.5.2014 ve 14:09 hodin vyjížděla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň za účelem čerpání vody ze sklepních prostor u rodinného domu v Dlouhé Vsi a ze sklepních prostor v mateřské školce na Rovni. 

Planý poplach - čidlo EPS zámek Kostelec nad Orlicí

Ve středu, dne 21.5.2014 v 11:09 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k hlášenému požáru čidlem EPS na zámek v Kostelci nad Orlicí.

Požár - Rychnov n. Kn., Zbuzany

Ve středu, dne 14.5.2014 v 9:42 hodin, byla JSDH Města Rychnov n. Kn. - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru pračky v RD v místní části Zbuzany. PD Lipovka provedlo zálohu na místě události, PD Roveň provedlo zálohu na vlastní stanici.

Požár - sepnutí čidla EPS OD Tesco

V úterý, dne 13.5.2014 ve 03:18 hodinbyla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k sepnutému požárnímu čidlu do OD Tesco v Rychnově n. Kn. Průzkumem zjištěna závada na čidle EPS.

Požár - prověřovací cvičení

V pondělí, dne 24.3.2014 v 8:36 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru mikrovlnné trouby do obchodního domu Tesco. Po příjezdu na místo zásahu členové jednotky v IDP provedli průzkum, dále prováděli hašení 1xC proudem,bylo zřízeno doplňování CAS.Jednalo se o prověřovací cvičení.

Záloha na vlastní stanici - požár - Jahodov

V pátek, dne 14.3.2014 v 19:38 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povoláno do zálohy na vlastní stanici pří výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou do Jahodova, kde došlo k zahoření komínového tělesa. PD Roveň nebylo povoláno do zálohy z důvodu poruchy na svolávacím zařízení.

Záloha na vlastní stanici - požár - Javornice

Ve čtvrtek, dne 6.3.2014 v 7:59 hodin, byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru mrazáku do obce Javornice. PD Lipovka a Roveň provedla po domluvě s OPIS HZS KHK ÚO RK zálohu na vlastní stanici.

Statistika zásahů za rok 2013

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2013 zasahovala celkem u 27 událostí. Jednalo se o 18 požárů - z toho 1x taktické cvičení v Orlické nemocnici, 2 technické pomoci ( odstraňování spadlých stromů ), 5x planý poplach po sepnutí čidla EPS a 2x dopravní nehoda, kdy jednotka sloužila zálohu na vlastní stanici.

Požár - Solnice

V sobotu, dne 28.12.2013 v 6:13 hodin, byla jednotka Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru ve sklepních prostorách bytového domu. Po cestě k zásahu byla obě PD - Lipovka a Roveň vrácena zpět na základnu z důvodu zahoření popelnice od popela. Obě požární družstva provedla zálohu na vlastní stanici.

Požár botníku - Rychnov nad Kněžnou

V neděli, dne 22.12.2013 ve 23:06 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru do bytového domu v Rychnově nad Kněžnou. Průzkumem zjištěno zahoření botníku na balkoně. Požární družstva Lipovka a Roveň provedla po domluvě s VZ zálohu na místě události.

Planý poplach - sepnutí čidla EPS Kaufland

V pátek, dne 20.12.2013 v 06:07 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanice při sepnutí čidla EPS v rychnovském Kauflandu.

Požár přípojky vysokého napětí - Lipovka

Ve čtvrtek, dne 19.12.2013 v 17:36 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. povolána k požáru přípojky vysokého napětí v Lipovce. PD Lipovka provedlo zálohu na místě události, PD Roveň provedlo zálohu na vlastní stanici.

Záloha na vlastní stanici - požár autodílny Lično

Ve středu, dne 4.12.2013 v 15:00 hodin byla povolána JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň do zálohy na vlastní stanici z důvodu výjezdu jednotky HZS KHK ÚO RK k požáru autodílny v obci Lično.

Záloha na vlastní stanici

Ve středu, dne 27.11.2013 ve 14:39 hodin byla povolána JSDH Města Rychnov n. Kn. - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy na vlastní stanice z důvodu vyjetí jednotky HZS KHK ÚO Rychnov n. Kn. ke dvěma dopravním nehodám.

Požár - rodinný dům Albrechtice nad Orlicí

V sobotu dne 23.11.2013 v 16:10 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána do zálohy při výjezdu jednotky HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru rodinného domu v Albrechticích nad Orlicí.

Požár - byt Rychnov nad Kněžnou

V úterý dne 29. 10. 2013 ve 20:47 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru bytu v Rychnově nad Kněžnou. PD Lipovka prováděla průzkum v IDP, vypomohla s evakuací osob a společně s PD Roveň provedly zálohu na místě události. Dále členové obou PD provedly předlékařskou pomoc ve formě podávání kyslíku ze saturnu OXY osobám, které se nadýchaly splodin hoření.

Planý poplach - čidlo EPS zámek Kostelec n. Orl.

Ve středu dne 9.10.2013 v 17:16 hodin byl vyhlášen požární poplach pro JSDH Města Rychnov nad Kněžnou. Obě PD Lipovka a Roveň byla ponechána v záloze na vlastní stanici. Jednalo se o sepnutí čidla EPS na kosteleckém zámku.

Planý poplach - EPS na VZP

Ve čtvrtek dne 5.9.2013 v 01:49 hodin byl vyhlášen požární poplach JSDH Města Rychnov nad Kněžnou z důvodu signalizace EPS na VZP. PD Lipovka při výjezdu došlo k poruše spojky na CAS, jednotka na místo zásahu nedojela. PD Roveň nemělo vyhlášen poplach z důvodu nefunkčnosti poplachového zařízení. 

Požár - Vamberk

V neděli, dne 11.8.2013 ve 21:50 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru v činžovním domě ve Vamberku. Průzkumem zjištěno zahoření jídla na sporáku. Obě požární družstva provedla zálohu na místě události.

Technická pomoc - rozřezání popadaných stromů - Slemeno

V neděli, dne 4.8.2013 ve 20:07 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka povolána za účelem odstranění spadlého stromu z železniční tratě mezi obce Slemeno - Synkov. Jednotka zastavila na zastávce Slemeno a pěšky došla cca 1km k místu události, kde před osobním vlakem byl přes trať spadlý strom. Jednotka provedla rozřezání stromu pomocí MŘP a odstranila jej z profilu tratě. Dále jednotka přejela ke spadlým břízám v obci Slemeno, které byly rozřezány pomocí MŘP. Po odklizení rozřezaných stromů se PD Lipovka vrátila zpět na základnu. PD Roveň byla po celou dobu ponechána v záloze na vlastní stanici.

Požár odlakovny firmy PEWAG - Vamberk

Ve čtvrtek, dne 20.6.2013 v 10:28 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru odlakovny do vamberecké firmy PEWAG. PD Lipovka bylo ponecháno v záloze na vlastní stanici. PD Roveň provedlo doplňování vody do zasahujících CAS, rozebírání konstrukcí pomocí rozbrušovací pily, střídání zasahujících a zálohu na místě události.

Taktické cvičení - požár v Orlické nemocnici Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 17.6.2013, se JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň účastnila taktického cvičení v Orlické nemocnici. Obě PD prováděla evakuaci osob z dětského oddělení nemocnice v dýchací technice.

https://www.orlicky.net/?id_zpravy=12697772761371499688

https://www.pozary.cz/clanek/66091-pri-taktickem-cviceni-v-rychnovske-nemocnici-hasici-evakuovali-pacienty-nekteri-z-nich-byli-imobilni/

Požár trafostanice - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí, dne 10.6.2013 v 15:36 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru trafostanice v Rychnově nad Kněžnou. PD Lipovka provedla spolupráci při hašení pomocí práškového RHP, dále provedla zálohu na místě události. PD Roveň provedla zálohu na místě události. Fotogalerie

Planý poplach - sepnutí čidla EPS

V sobotu, dne 8.6.2013 v 12:21 hodin byl vyhlášen poplach JSDH Města Rychnov nad Kněžnou z důvodu sepnutí čidla EPS v rychnovském Tescu. Jednalo se o planý poplach.

Požár - myčky nádobí Rychnov nad Kněžnou

Ve čtvrtek, dne 2.5.2013 v 16:58 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru myčky na nádobí v Rychnově nad Kněžnou. PD Lipovka provedla zálohu na místě události, PD Roveň provedla zálohu na vlastní stanici. 

Požár - plastové kontejnery, popelnice a keře v Rychnově nad Kněžnou

V úterý, dne 16.4.2013 v 00:46 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru plastových kostejnerů, popelnice a keře do Rychnova nad Kněžnou. Obě PD byla ponechána na záloze na vlastní stanici. Požár likvidovala jednotka HZS KHK ÚO Rychnov n. Kn.

Požár - klestí a suché trávy v Lipovce

V pondělí, dne 8.4.2013 v 17:33 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru klestí a  travního porostu na ploše cca 20 x 15 metrů (po spalování klestí). PD Lipovka na likvidaci požáru nasadilo vysokotlaký proud. PD Roveň provedla zálohu na místě události.

Požár - RD Lipovka

V sobotu, dne 6.4.2013 v 18:07 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru rodinného domu do Lipovky č.p. 31. Na místě zasahovala již jednotka HZS KHK ÚO RK. Po provedeném průzkumu PD Lipovka provádělo v IDP rozebírání konstrukcí v obytných místnostech, evakuaci předmětů z dvou  místností RD a střídání na dvou proudech jednotky HZS a dohašovací práce. PD Roveň prováděla evakuaci předmětů z obytných místností a zálohu na místě události.

Planý poplach - Tesco Rychnov nad Kněžnou

V pátek, dne 5.4.2013 ve 13:49 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána OPIS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru do rychnovského Tesca. Na místě zásahu bylo zjištěno, že se jedná o chybu čidla EPS.

Požár rodinného domu Dlouhá Ves

V neděli dne 3.3.2013 ve 21:09 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru rodinného domu do Dlouhé Vsi. Po příjezdu na místo zásahu, provedeném průzkumu a domluvě s VZ bylo prováděno střídání hasičů u vysokotlakého proudu v půdních prostorách domu za využití dýchací techniky. Dále bylo prováděno evakuování předmětů z nezasažených místností, rozebírání mezistropí pomocí MŘP HZS KHK. Dále bylo provedeno odklizení vybouraných sutin. PD Roveň provedlo zálohu na místě události.

Požár osobního automobilu - Rychnov nad Kněžnou

V pátek dne 15.2.2013 v 14:14 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru osobního automobilu v Rychnově nad Kněžnou. Po domluvě s OPIS HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou byla PD Lipovka a PD Roveň ponechána na záloze na vlastní stanici.

Dopravní nehoda osobního automobilu a autobusu v Malé Čermné

V úterý dne 12.2.2013 v 15:49 hodin byla nahlášena nehoda osobního automobilu a autobusu, v kterém bylo uvězněno 8 dětí bez zranění, v Čermné n.Or. K nehodě vyjely jednotky HZS KHK ÚO RK a SDH Borohrádek. JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň byly ponechány v záloze na vlastní stanici.  

Požár motorového prostoru osobního automobilu - Rychnov nad Kněžnou

V úterý dne 22.1.2013 v 7:45 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. povolána k požáru motoru u OA v Rychnově n. Kn. PD Lipovka k požáru nevyjela, PD Roveň provedla po domluvě s VZ zálohu na místě události.

Požár sazí v komínovém tělese - Peklo nad Zdobnicí

V pondělí dne 14.1.2013 ve 20:18 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k zahoření sazí v komínovém tělese u rodinného domu v Pekle nad Zdobnicí. Po  příjezdu na místo zásahu obě PD provedla zálohu na místě události, kdy jednotka HZS KHK ÚO RK prováděla čištění komínu.

Požár střechy hotelu Havel - Rychnov nad Kněžnou

Na Nový rok, v úterý dne 1.1.2013 v 01:07 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru střechy hotelu Havel          v centru města Rychnov n. Kn. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že zde již zasahuje jednotka HZS KHK ÚO Rychnov n. Kn. Po domluvě   s VZ obě PD provedla zálohu na místě události.

Statistika zásahů za rok 2012

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka v roce 2012 zasahovala celkem u 24 událostí. Jednalo se o 19 požárů, 4 technické pomoci ( odstraňování spadlých stromů a odčerpávání vody ) a 1x taktické cvičení  v ZEA Dlouhá Ves. 

Požár podkroví Nedvídkova mlýnu - Rychnov nad Kněžnou

V sobotu dne 29.12.2012 ve 21:54 hodin vyjela JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň k požáru podkroví u budovy Nedvídkova mlýnu v Rychnově nad Kněžnou, Jungovo nábřeží. Po příjezdu na místo zásahu jednotka po domluvě s VZ prováděla vyhledávání osob za pomocí IDP, dále jednotka provedla zálohu na místě události.

Požár osobního automobilu - Lupenice

V sobotu dne 24.11.2012 ve 02:05 hodin byla povolána JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň k požáru osobního automobilu značky Škoda Favorit do obce Lupenice. Po příjezdu na místo zásahu obě PD provedla po domluvě s VZ zálohu na místě události.

Požár PB lahve - Rychnov nad Kněžnou

V pondělí dne 19.11.2012 v 11:40 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru PB lahve v rodinném domě. Po příjezdu na místo události PD Roveň provedlo evakuaci předmětů a zálohu na místě události. PD Lipovka provedlo zálohu na místě události.

Požár dílny - Pěčín

V sobotu dne 3.11.2012 v 05:44 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru dílny do Pěčína. Po domluvě s VZ na místě zásahu obě PD prováděla hasební práce, rozebírání konstrukcí a evakuaci předmětů z dílny.

Taktické cvičení - ZEA Dlouhá Ves - požár

V pátek dne 2.11.2012 v 8:06 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána v rámci taktického cvičení HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou k požáru skladováku do firmy ZEA Dlouhá Ves. PD Lipovka při jízdě k zásahu muselo čekat na železničním přejezdu u Labutě na přejetí osobního vlaku, po příjezdu na místo zásahu provádělo hašení 1x "C" proudem a asistovalo při evakuaci hovězího dobytka. PD Roveň po příjezdu na místo zásahu provádělo hašení jedním "B" proudem a doplňování CAS HZS. Dále asistovalo při evakuaci hovězího dabytka.

Technická pomoc - Rychnov nad Kněžnou, Pelclovo nábřeží

V sobotu dne 27.10.2012 v 8:30 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru v Rychnově nad Kněžnou, Pelclovo nábřeží. PD Roveň bylo ponecháno v záloze na vlastní stanici, PD Lipovka po příjezdu na místo zásahu a domluvě s VZ HZS KHK ÚO RK provedlo zálohu na místě události a vrátilo se zpět na základnu. Jednalo o se vypadnutí kouřovodu z kamen.

Požár prodejního stánku s pečivem

Ve čtvrtek dne 19.10.2012 v 00:20 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. povolána k požáru prodejního stánku s pečivem firmy Marta do Rychnova n. Kn. PD Lipovka po příjezdu na místo zásahu, provedeném průzkumu provádělo společně s HZS KHK ÚO RK rozebírání konstrukce stánku, evakuaci předmětů ze stánku a dohašování pomocí vysokotlakého proudu od HZSP Škoda Auto. PD Roveň po příjezdu na místo zásahu provedlo zálohu na místě události.

Požár zemědělské usedlosti Javornice

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň byla dne 22.8.2012 v 02:09 hodin povolána k požáru zemědělské usedlosti do Javornice, kde již zasahovala předchozí noc. Objekt se nacházel ve 3. stupni hoření. Obě PD prováděla kyvadlovou dopravu vody na požářiště s následným doplňováním CAS HZS KHK ÚO Rychnov n. Kn., prováděla rozebírání konstrukcí, hašení pomocí dvou "C" proudů. JSDH Města Rychnov nad Kněžnou se vrátila v 08:04 hodin na základnu. 

Požár zemědělské usedlosti v Javornici

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň byla dne 21.8.2012 v 00:20 hodin povolána k požáru zemědělské usedlosti do Javornice. Obě PD prováděla kyvadlovou dopravu vody na požářiště a prováděla střídání zasahujících hasičů vyhazujících uskladněnou slámu z půdních prostor usedlosti s následným dohašováním z jednoho "C" proudu. JSDH Města Rychnov nad Kněžnou se vrátila v 07:04 hodin na základnu. 

Požár svinovacího lisu na slámu

JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň byla dne 10.8.2012 v 14:57 hodin povolána k požáru svinovacího lisu na slámu do Javornice. Obě PD po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události.

Požár bytu v Rychnově nad Kněžnou

V sobotu dne 28.7.2012 v 6:13 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru bytu na sídlišti Mírová v Rychnově n. Kn. Obě PD provedla zálohu na místě události, neboť se jednalo o připálené jídlo na sporáku, na místě již zasahovala jednotka HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou.

Technická pomoc - odstraňování spadlých stromů z místní komunikace

Ve čtvrtek dne 5.7.2012 ve 21:55 byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána za účelem odstranění spadlých stromů z místní komunikace   v částech obce zvané Boroviny a Poustka. Po provedeném průzkumu stromy byly rozřezány pomocí MŘP a odstraněny k komunikace.

Technická pomoc - čerpání vody ze sklepních prostor

V neděli dne 1.7.2012 ve 23:57 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka povolána za účelem čerpání vody ze sklepních prostor u rodinného domu  v Lipovce č.p. 5. Po provedeném průzkumu byla voda vyčerpána pomocí motorového kalového čerpadla Honda.

Požár ubytovny Rychnov nad Kněžnou

V pátek dne 22.6.2012 ve 22:36 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru ubytovny v areálu bývalých rychnovských kasáren. Na místě již zasahovala jednotka HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou a proto obě PD provedla zálohu na místě události.

Technická pomoc dne 20.6.2012

Ve středu dne 20.6.2012 v 17:12 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou PD Lipovka a PD Roveň povolána na výpomoc do Rokytnice v Orlických horách kudy se prohnala velmi silná dešťová bouře. Obě PD se podílela společně s místní JSDH Rokytnice v O. h. a s jednotkou HZS KHK ÚO Rychnov nad Kněžnou na odstraňování následků živelné pohromy. Požární družstva prováděla čerpání vody ze zatopených sklepů a čištění propustků na činžovních domech.

Požár lesní paseky po pálení klestí

Dne 18.6.2012 v 11:36 hodin JSDH Města Rychnov nad Kněžnou vyjela na požár paseky po pálení klestí k Uhřínovu. Po příjezdu na místo zásahu PD Lipovka provedla  prodloužení 1x C proudu od HZS KHK ÚO RK a prováděla hašení. PD Roveň provedla zálohu na místě události. Obě PD provedla doplnění vody do CAS HZS a to celkem 7.500 litrů vody.

Požár travního porostu - Rychnov nad Kněžnou

Dne 18.4.2012 v 16:55 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru travního porostu  v části obce Kaštany. PD Lipovka po domluvě s VZ provedla zálohu na místě události, PD Roveň provedla zálohu na vlastní stanici. Požár byl malého rozsahu.

Požár travního porostu - Rychnov nad Kněžnou

Dne 4.4.2012 v 15:28 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru travního porostu na Pelclově nábřeží v Rychnově nad Kněžnou. PD Lipovka a PD Roveň provedla, po domluvě s VZ, zálohu na místě události. Jednalo se o požár trávy na ploše 5 x 20 metrů.

Požár travního porostu - Liberk

Dne 23.3.2012 ve 12:10 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru travního porostu do obce Liberk. PD Lipovka provedlo vytvoření 1xC proudu pro hašení, PD Roveň vypomohla s hašením na C proudu od PD Lipovka a dále vykonala zálohu na místě události, celkem na požářiště bylo spotřebováno 2.500 litrů vody.

Požár travního porostu Rychnov nad Kněžnou - Na Dubince

Dne 20.3.2012 v 9:42 hodin byla JSDH Města Rychnov n. Kn. - PD Lipovka a PD Roveň povolána k požáru travního porostu do části obce Na Dubince. Obě PD byla ponechána v záloze na vlatní stanici, neboť se jednalo o požár malého rozsahu.

Požár sklepních prostor Solnice

Dne 27.2.2012 v 15:17 hodin byla JSDH Města Rychnov nad Kněžnou povolána k požáru ve sklepních prostorách rodinného domu v Solnici. PD Lipovka po průzkumu a domluvě s VZ provedla zálohu na místě události a vypomohla s evakuací předmětů ze sklepa. PD Roveň po příjezdu na místo zásahu provedla zálohu na místě události.

Zařazení

Jednotka SDH Lipovka - JSDH Rychnov n.Kn.  zřizuje město Rychnov nad Kněžnou jako svoji Jednotku Požární Ochrany III.  kategorie podle zákona č.133/1985 sb. o Požární ochraně.

JPO I I I - vyjíždí do 10 min. po vyhlášení poplachu. Poplach se vyhlašuje akustickou sirénou z operačního střediska profesionálních hasičů v RK. Na spuštění sirény reaguje systém posílání SMS zpráv, na mobily členů výjezdové jednotky, kteří jsou v systému přednastaveny. V SMS zprávě dorazí kompletní informace o výjezdu (čas, místo, typ události - požár, spadlé stromy atd. ).